DenizBank fon vurgunu… Kapı önünde iki koruma… İşte polis tutanağı

Uğur Can Biçer

DenizBank “yüksek faizli fon” vurgununda sıcak bir gelişme daha ortaya çıktı.

DenizBank, dün kamuoyuna yaptığı açıklamada Seçil Erzan’ın bankada ifadesinin alınmasının ardından evine götürüldüğünü ve tehdit edildiğini söylediği için kendisine banka tarafından korumalar tahsis edildiği ifade edilmişti.

Açıklamda, Seçil Erzan’dan bahisle “Beyanları sırasında kendisinin devamlı tehdit edildiğini ifade ettiğinden olası bir tehdit ve/veya darp durumunda emniyet güçlerine haber vermek maksadıyla iki silahsız güvenlik görevlimizin de içinde bulunduğu araç evin yakınında bekletilmiş, bu konudan Seçil Erzan bizzat haberdar edilmiş, kendisi bu hassasiyetimiz dolayısıyla Bankamıza teşekkür etmiştir.” denilmişti.

KORUMALARA POLİS SORGUSU

10 Nisan 2023 tarihinde Seçil Erzan’ın Çorlu’daki evinin önünde bekleyen banka görevlisi korumalar, polisin radarına yakalandı.

Polis, korumalara burada ne yaptıkları, neden beklediklerini ve Seçil Erzan’la bağlantılarının olup olmadığını sordu.

Korumalar ise DenizBank’ta güvenlik görevlisi olarak çalıştıklarını Seçil Erzan’ın şube müdürü olduğunu ve kendisinin müşteriler tarafından telefonla rahatsız ve tehdit edildiğin banka tarafından güvenliği sağlamak adına görevlendirildiklerini söyledi.

Polis tutanağında olumsuz bir duruma rastlanılmaması nedeniyle ikamet aramasına geçildiği kaydedildi.

İşte o polis tutanakları:

Fon Vurgunu… Kayıp çanta ve çip gerçeği.. Kim bu muhafazakar iş adamıGüncel

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x