Muğla‘nın Köyceğiz ilçesine bağlı Otmanlar Mahallesi Serkiz mevkiindeki ormanlık alanda 3 farklı noktada gece saatlerinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.
İhbar üzerine bölgeye Muğla Orman Bölge Müdürlüğü‘ne ait arazöz, orman işçileri ve itfaiye ekipleri sevk edildi.
3 HEKTAR ALAN ZARAR GÖRDÜ!
Rüzgârın etkisiyle büyüyen yangına havanın aydınlanmasıyla 3 uçak, 2 helikopter, 8 arazöz, 1 dozer, 3 su tankeri, itfaiye ekipleri ve halk da destek verdi.
Kontrol altına alınarak soğutma çalışması yapılan yangında 3 hektar ormanlık alan kül oldu.