Samsung üretken yapay zeka modeli Gauss için geri sayıma geçti

Samsung Gauss Dili, çeviriler ve belgeleri özetleme gibi görevleri yerine getirecek. Samsung, teknolojinin sizin için e-posta yazabileceğini de söylüyor. Samsung Gauss Code bir kodlama asistanı, Samsung Gauss Image ise üretken bir görüntü modeli. İkincisi, istemlere göre görüntüleri canlandırabilir ve stil değişiklikleri ve eklemeler gibi düzenlemeleri gerçekleştirebilir. Düşük çözünürlüklü görüntüleri de yükseltebilir.

Samsung çalışanları şu anda üretkenliği artırmak için Gauss’u şirket içinde kullanıyor ancak şirket bunu “yakın gelecekte” halka sunmayı planlıyor. The Korea Times’a göre Samsung, önümüzdeki yılın başlarında piyasaya çıkması beklenen Galaxy S24 cihazlarına muhtemelen bunu dahil edecek.

Samsung üretken yapay zeka modeli Gauss için geri sayıma geçti

Üretken yapay zeka özelliklerini cihazda çalıştırmak, Samsung’un bulut bağlantısı gerektiren ChatGPT gibi uygulamalara karşı bir adım önde olmasına yardımcı olabilir. Qualcomm kısa süre önce, cihaz içi GAI işlemlerini destekleyen ve Galaxy S24 telefonlarda kullanılması muhtemel olan Snapdragon 8 Gen 3 yonga setini duyurdu. Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’da kullanılan Google Tensor 3, cihazdaki belirli GAI görevlerini de yerine getiriyor.

Samsung bu hamlesi ile cihazlarını diğer Android telefonlardan ve tabletlerden farklı ve onlara benzersiz kılmak istiyor. Üretken AI teknolojisi de büyük ölçüde arka planda çalışacak, bu nedenle kullanıcıların Gauss’tan bir görüntü oluşturmasını istediklerinde ağır Samsung markasını görmeleri pek mümkün değil. Ancak son mali sonuçlar konusunda çekingen hisseden hissedarların, Samsung’un diğer mevcut seçeneklerden birini kullanmak yerine neden kendi GAI teknolojisine yatırım yaptığına dair soruları olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x