Tutuklu bulunan Can Tanrıyar, ilk duruşmada tahliye edildi

Uluslararası seviyede kırmızı bültenle aranan Muhammed Yakut ile birlikte birden fazla kişi tarafından birlikte yağma suçundan tutuklu olarak yargılanan Can Tanrıyar için karar verildi. Tanrıyar’ın ilk duruşmada tahliyesine ve hakkında yurtdışına çıkış yasağı konulmasına karar verdi.

TAHLİYE OLDUĞUNU DUYUNCA ÇIĞLIK ATIP EŞİNE SARILDI

İstanbul 38. Ağır Ceza Mahkemesindeki ilk duruşmaya, tutuklu sanık Can Tanrıyar, tutuksuz yargılanan eşi Tamar Tanrıyar ile taraf avukatları katıldı. Yakalamalı sanık Muhammed Yakut ise duruşmaya katılmadı. Mahkeme, savunmasını yapan Can Tanrıyar’ın tahliyesine ve hakkında yurtdışı yasağı konulmasına hükmetti. Tahliye üzerine Can Tanrıyar’ın eşi ve yakınları çığlık atarak birbirlerine sarıldılar. Tamar Tanrıyar, kızını kucağına alıp sarıldı.

EŞİ TAMAR TANRIYAR: 8 AYDIR HUKUKSUZ VE MAĞDURDUK

Basın mensuplarının soruları üzerine Tamar Tanrıyar, “Çok mutluyum, sonunda birileri adil olabildi. 8 aydır çok hukuksuz artık, mağdur olduğumuz bir durumun içindeydik. Sonunda kızım da babasına kavuşuyor. Çok mutluyum, hakim beye de bu duruşundan dolayı gerçekten çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun” dedi.

11 YIL 3 AYA KADAR HAPİSLERİ İSTENİYOR

İddianamede, şüpheliler Tamar Tanrıyar, Hüseyin Can Tanrıyar ve Muhammed Yakut’un fikir ve eylem birlikteliği içerisinde hareket ederek müştekiler iş insanı Metin Güneş ve oğlu Muhammed Abdulkadir Güneş’e yönelik olarak yağmaya teşebbüs suçunu işledikleri belirtildi. Şüpheliler Can Tanrıyar, eşi Tamar Tanrıyar ve Muhammed Tanrıyar’ın “Birden fazla kişi tarafından birlikte yağma teşebbüs” suçundan 7 yıl 6 aydan 11 yıl 3 aya kadar hapisleri isteniyor.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x